Parní čističe

Parní vysavač Elektra

JIŽ NEDODÁVÁME ! Nahrazen novějším typem Athena!

Klikni pro zvětšení!

vodní vysavač s rotačním separátorem
parní čistič dvoukomorový
extraktor se vstřikováním čisticího roztoku

Max. celkový příkon: 3000 W
Bojler: 1900 W
Vysavač: 1000/1200 W
Materiál bojleru: nerez ocel
Teplota páry v bojleru: 165 ºC
Maximální provozní tlak: 4,5 baru
Rozměry: 37 x 30 x 40 cm

Naše recenze: Řešení pro komplexní úklid

Elektra je perfektně promyšleným a precizně zkonstruovaným přístrojem, kombinujícím přednosti dvoukomorového parního čističe s filtrační technologií rotačního separátoru, tedy s prvkem, který byl doposud znám jen u špičkových vysávacích systémů typu Rainbow (www.rainbow.cz), Hyla (www.hyla.cz) a podobných. Rotační separátor překonává obvyklé slabiny vodních vysavačů s pevnými filtry (pokud namočené a v nádrži nezachycené nečistoty ulpí až na následných filtrech, jednak vytvářejí bariéru sacímu tahu, jednak se mohou stát semeništěm plísní, vyfukovaných do ovzduší).

Elektra navíc disponuje volitelnou funkcí extrakčního ("mokrého") čištění s plynulým aktivním vstřikováním chemického čisticího roztoku. Zvyšuje se tak účinnost odstraňování silných nečistot z pevných povrchů, ale extraktor zvládne též hloubkové propírání koberců a čalounění, a to při minimalizaci promáčení. Elektra není ani parním čističem s doplňkovým odsáváním, ani vysavačem s doplňkovou párou, nýbrž je spojením plnohodnotných přístrojů, jejichž účinky se vzájemně násobí, přičemž obě jednotky lze spustit jak společně, tak samostatně. K tomu přistupuje funkce aromatizace, pročišťování a zvlhčování vzduchu, možnost připojení elektrického klepacího turbokartáče nebo parní žehličky.

Moderní systém ohřevu je schopen ze studeného stavu připravit bojler k práci za pouhé 3 minuty a dosahovat maxima tlaku a teploty i při dlouhém používání. Vodu pro ohřev lze bezpečně dolévat i za provozu a případné nechtěné přelití je odvedeno vnitřním odtokem do odpadní nádrže. Ta pojme více než 5 litrů, jednoduše se odepíná, plní a vylévá. Při přechodu mezi funkcemi a kombinacemi (pára, vysávání, čisticí roztok) není třeba přístroj nikterak přestavovat, stačí pouze navolit na ovládacím panelu s displejem. Provoz je řízen elektronickou řídicí jednotkou. Přes svou všestrannost si Elektra drží přednost malých rozměrů a také pohyblivosti, snadné manipulace i jednoduchého a bezpečného ovládání. Vše je završeno elegantním designem s metalizovanou úpravou povrchu a chromovanou rukojetí.

Parní vysavač Elektra je určen pro běžné použití v domácnostech a nezklame ani ve firemních prostorách nebo například při čištění interiérů automobilů.

Příslušenství:
Přístroj je dodáván s kombinovanou parní/vysávací hadicí, sadou nástavců pro parní čištění, vysávání a kombinaci funkcí. Volitelně lze doplnit parní žehličku, klepací turbokartáč s elektrickým pohonem, vysavačovou hadici klasickou nebo flexibilní s chromovaným teleskopickým nástavcem, koncovky pro suché i mokré vysávání, tenkou parní hadici a další nástavce.