Parní čističe

Parní vysavač Athena 6 / Athena 6 Plus

Klikni pro zvětšení!

vodní vysavač s rotačním separátorem
parní čistič dvoukomorový
extraktor s čisticím roztokem (verze Plus)

Max. celkový příkon: 3100 W
Bojler: 1900 W
Vysavač: 1200 W
PowerJet přistřikování vody nebo chemie: verze Plus
Materiál bojleru: nerez ocel
Teplota páry v bojleru: 165 ºC
Maximální provozní tlak: 6 barů
Rozměry: 37 x 30 x 50 cm

Komplexní řešení pro domácnosti i profesionály

Chystáte se pořídit do domácnosti nebo do firmy skutečně špičkový parní nebo samostatný vysavač? Ať už máte vyhlédnutý jakýkoliv přístroj, doporučujeme odložit své rozhodnutí až po porovnání s Athenou! Athena 6 nahradila v naší nabídce dosud nejúspěšnější model Elektra, zachovává si všechny jeho přednosti a k tomu přidává důležitá vylepšení v čele s vyšším parním výkonem. A odhlédneme-li od parní jednotky, Athena s přehledem zastane funkci prvního a jediného domácího vysavače pro mokré i suché vysávání.

Athena 6 je oproti Athena 8 Pro určena především pro domácnosti, avšak úspěšně plní i náročnější úkoly ve firmách a organizacích. Vedle parní a sací jednotky je ve verzi Plus vybavena též samostatnou nádrží na vodu nebo chemický čisticí roztok a systémem jejich volitelného a nastavitelného stříkání pro oplach nebo intenzivnější působení. Přístroj lze používat jako • parní čistič, • parní vysavač, • vysavač na mokré i suché vysávání, • aromatizaci a pročišťování ovzduší, • vakuování, jako • extraktor na mytí pevných ploch nebo hloubkové čištění koberců a čalounění. Dále je možno dodat • aktivní klepací elektrokartáč nebo • parní žehličku. Samostatnou kapitolou je využitelnost pro alergiky: Netřeba váhat, zda pořídit přístroj na hubení roztočů horkou párou, nebo zda je ničit vysáváním s extrémní filtrační účinností. Athena zvládá vše!

Srovnáme-li Athenu s jinými parními vysavači, tak vedle parního výkonu zdůrazňujeme možnost PowerJet jednotky u verze Plus a zejména pak přítomnost vysávací jednotky s rotačním separátorem, což je účinné řešení, kterým oslňují vysávací systémy té nejvyšší úrovně (včetně úrovně cenové). Srovnáme-li Athenu právě s vysavači s rotačním separátorem, tak Athena díky páře poskytuje mnohem širší možnosti uplatnění včetně žehlení, přitom nezaostává za jejich víceúčelovostí: je tu jak volitelný elektrokartáč, tak ve verzi Plus to, co bývá také nazýváno "mokrou cestou" nebo "mycím systémem", neboli chemický extraktor, přičemž jeho použití nevyžaduje žádnou přestavbu přístroje, žádné natahování hadiček nebo připojování speciální nádrže. Není tedy divu, že se pro Athenu rozhodují i zákazníci, kteří byli napřed zlákáni některým z perfektních multifunkčních vysavačů a o páře původně vůbec neuvažovali!

Svým vzhledem sice Athena na první pohled možná nenadchne, ale při práci doceníte, jak úžasně praktický je právě tento design. Téměř šestilitrová odpadní nádrž se velmi snadno odepíná, vylévá a čistí, přístroj je úzký a všude se vejde, je stabilní a hladce jezdí do všech stran, přívodní kabel má 8 metrů, korpus z tvrzeného plastu je bytelný a odolný, rukojeť pevně drží a příjemně sedne do ruky, hadice neodpadává, nikde nejsou žádné zbytečné klouby a kontakty náchylné k netěsnostem, zásobní nádrž při přelití nepřeteče, ale vypustí přebytek vody do odpadní nádrže... Právě takovéto účelné detaily přispívají k tomu, že parní vysavač Athena budete používat rádi a dlouhá léta.

Příslušenství:
Standardní: kombinovaná tlaková/sací hadice, sada nástavců pro parní čištění, vysávání a kombinaci funkcí. Volitelné: parní žehlička, klepací turbokartáč s elektrickým pohonem, sací hadice s chromovaným teleskopickým nástavcem, koncovky pro suché i mokré vysávání, různé typy kartáčků.


Zpět do katalogu